Digit Brush - Pomaluj Internet

Standaryzacja tutoriali

Pytania, sugestie i opinie

Re: Standaryzacja tutoriali

Postprzez Madala » 14 mar 2013, o 13:14

Pisząc poradniki, kieruję się zasadą, że powinny być takie, jakich oczekiwałabym, robiąc pierwsze kroki w programie:
dużo zrzutów, zwięzłe, proste wyjaśnienia krok po kroku...
I koniecznie widok warstw.
Pamiętam, jak denerwowałam się, kiedy objaśnienia były niejasne i pokrętne, a nie mogłam odtworzyć operacji 'na zdrowy rozum', bo nie było widoku warstw.
Madala
artysta
artysta

Postprzez Portek » 14 mar 2013, o 19:35

No i właśnie zauważyłem niedociągnięcie w moim opisie.
Wrzucając plik PDF, do galerii DB nie spowoduje jego otwarcia.
Wygląda to tak. Obrazek
w miejscu gdzie mamy URL jest adres do pliku w galerii
Należy kliknąć plik i z nowo otwartej strony skopiować adres. W poście trzeba ten adres wkleić jak odnośnik do pliku. Wtedy PDF zostanie otwarty po kliknięciu na niego, jeśli skopiujemy url/adres z galerii przerzuci nas do niej i do pliku, ale go nie wyświetli. Co prawda wystarczy kliknąc plik i się otworzy, ale przecież chcemy ułatwić do niego dostęp.
"... i cisza otuliła mnie swym szalem
ciemność okryła parasolem
Pustka to wszystko co mnie otacza
i wszystko to co po mnie zostanie..
."
Nie komentuję Waszych prac, bo nawet w 1/100 nie byłbym w stanie stworzyć takiego działa.
Portek
grafik
grafik

Postprzez Portek » 15 mar 2013, o 13:40

MEK napisał(a):Ja nie będę się wypowiadać na temat jak to pisać jeszcze nie pisałam ,ale chciałabym proste i przejrzyste do wykorzystania i do napisaniu w przyszłości ;)

Po prostu napisz go tak jak chciałbyś aby były inne napisane.
Przeglądałeś wiele poradników, i pewnie masz swoje zdanie na ich temat. Robiąc swój kieruj się tym co chciałbyś aby tam było, i unikaj tego co Cię w nich drażni. Nie ma przepisu na poradnik, bo każdy kto go przegląda może mieć inne zdanie na jego temat. Jeśli 2 na 3 osoby uznają że jest dobrze zrobiony, to właśnie będzie Twój przepis na poradnik.

Jest tyle poglądów ilu ludzi, więc dogodzenie każdemu jest nie możliwe.
"... i cisza otuliła mnie swym szalem
ciemność okryła parasolem
Pustka to wszystko co mnie otacza
i wszystko to co po mnie zostanie..
."
Nie komentuję Waszych prac, bo nawet w 1/100 nie byłbym w stanie stworzyć takiego działa.
Portek
grafik
grafik

Postprzez Giggsy » 9 sie 2017, o 19:00

A ja Wam to wszystko ujmę tak:

Jeśli tutorial ma usera przekonać i żeby każdy z niego korzystał, to moim zdaniem lepiej jak jest on przedstawiony w formie video, a jeśli ktoś widzi to tak, że lepiej zaznajamia się z produktem poprzez inną formę przedstawienia, to najlepiej udostępnić wszystkie takowe możliwości, które są dostępne w naszym realnym świecie odnośnie tutoriali.

PDF, to dobry pomysł, ale VIDEO, to także nie zła opcja.

Zresztą, to każda opcja jest dobra, ale grunt by była przejrzysta i czytelna dla odbiorcy.
Giggsy
stażysta
stażysta

Postprzez Madala » 9 sie 2017, o 19:19

Giggsy napisał(a):Zresztą, to każda opcja jest dobra, ale grunt by była przejrzysta i czytelna dla odbiorcy.

I o to chodzi, o to chodzi... :D
Madala
artysta
artysta

Poprzednia strona

Powrót do Kontakt z Administracją